Developerský projekt LIPOVÁ – rezidence Roudná je rezidenčním projektem novostavby bytového domu v těsné blízkosti centra města Plzně v  části Roudná.

Pozemek  na stavbu se nachází  v místě proluky na křižovatce ulic Na Roudné a Lipová. Na pozemku se nacházely  garáže a sklady, které byly určeny k demolici před zahájením výstavby.

Bytový dům  bude objektem pro  bydlení, jedná se o stavbu nově budovanou, vystavěnou klasickou technologií zděnou, součástí stavby objektu je i úprava místní komunikace ulice Lipová, vně  nového objektu budou budovány parkovací stání veřejné, ve vnitrobloku bude společná zahrada pro obyvatele bytového domu.

Nový objekt je objektem především pro rodiny s novou vlnou způsobu bydlení s orientací na klidové prostředí jižní strany a s vlastní malou zahradou. Jsou zde snadná napojení na park, která v tomto území budou k dispozici a možnosti snadného napojení na potřeby života, veřejné dopravy a nákupů. Nový objekt bytové architektury je především cílen na větší a velké byty většinou vždy s velkoprostorovou terasou. V objektu jsou řešeny nadstandardní požadavky na bydlení.

Projekt nabízí celkem 31 bytových jednotek různých velikostí,  některé jsou vybaveny vnějšími terasami. V podzemním podlaží 55 parkovacích míst pro potřebu objektu, část míst je  dvoupatrová v parkovacích zakladačích. V prvním nadzemním podlaží je umístěno 5 jednotek komerčních prostor včetně zázemí, určené pro obchody a případné ordinace a je zde sklad pro komunální odpady. Dům bude vybaven sklepními kojemi a 2 místnostmi pro úschovu kol a kočárků. Zahradní část bude vybavena posezením a venkovním osvětlením.

 Bytový dům bude vybaven výtahy a dvěma samostatnými vstupy A a B  k bytům.

Zdroj tepla, vytápění domu bude řešeno výměníkovou stanicí, vlastní vytápění bytů podlahové topení v koupelnách  doplněno otopnými žebříky. Pro měření spotřeby tepla v bytech budou osazena poměrová čidla.

V přízemí objektu budou  z ulice Na Roudné umístěny  obchodní jednotky a z ulice  Lipová budou umístěny plochy pro případné ordinace. Ulice Lipová tvoří obytnou zónu pro klidný přístup z chodníku pro pěší. Okolní objekty Lipové ulice jsou zaměřeny pro volnočasové aktivity obyvatelstva. Nový objekt doplňuje chybějící řadovou zástavbu ulice na Roudné a to výraznou architekturou v moderních liniích a barvách.

 

Předpokládané zahájení stavby: jaro 2024
Předpokládané ukončení stavby: konec roku 2026

Vyberte si bytovou či komerční jednotku a kontaktujte nás pro více informací.